Ani parafia-lne, ani komuna-lne bramy cmentarne nie otworzą bramy do cmentarzy nie komunistycznych

RW: W moim kadrze aparatu w telefonie ukazałem więcej:
W Polsce po 1989 jakie Samorządy na to się godzą?

Pro-Life Bez Cenzury: Podpisy przeciw aborcji
W Polsce przed i po 1989 jakie Rządy godzą się na zabójstwo?- Ryszard Wieczorek

Jesteśmy mocno pogodzeni z grobami rozmieszczonymi pomiędzy sobą co kilka lub kilkanaście milimetrów? Jak można się zadumać, odmówić modlitwę za bliskich, potrącając się z innymi osobami i nie zatroszczyć się o estetyczną oprawę otoczenia grobów, kiedy takiego miejsca nie ma.
Ani cmentarz parafialny:

ani komunalny:


nie spełniają ról jakich powinno się wymagać w miejscach poświęconych, ze świętymi ciałami ludzkimi.
Znam inny, prawdziwy cmentarz w Europie. Taki typu „Cmentpark” ukazany przed kilkoma latami w telewizji francuskiej czy brytyjskiej. Już nie pamiętam w której, ale z widokiem zapierającym dech w piersiach. Groby rodzinne oddalone są od siebie na kilka metrów, pozostawiając miejsca na posadzenie kwiatów i roślin ozdobnych. Sadowiąc je, można od czasu do czasu spoglądać na bliskie jezioro z łabędziami. Taki cmentarz wybudował prywatny inwestor, właściciel.

W Polsce przed sławnym rokiem 1989 ani po nim, nie można organizować prawdziwych cmentarzy, czyli nie takich jak kolumbaria krematoryjne czy prostych składowisk ludzkich zwłok wymagających haraczu za każdy 20 – letni okres, ponieważ w ustroju socjalistycznym, aby już nie pisać komunistycznym, obowiązuje w dalszym ciągu Ustawa z dnia 31 stycznia 1959 r. O cmentarzach i chowaniu zmarłych.

Art. 1.1. Zakładanie i rozszerzanie cmentarzy komunalnych należy do zadań własnych gminy.

2. O założeniu lub rozszerzeniu cmentarza komunalnego decyduje rada gminy, a w miastach na prawach powiatu rada miasta, po uzyskaniu zgody właściwego inspektora sanitarnego.

3. Właściwe władze kościelne decydują o założeniu lub rozszerzeniu cmentarza wyznaniowego, które może nastąpić na terenie przeznaczonym na ten cel w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, po uzyskaniu zgody właściwego inspektora sanitarnego.

Aby się upewnić i udowodnić, że w Polsce po 1989 r. nadal nie istnieje pojęcie wolności gospodarczej wystąpiłem z wnioskiem do doradców biznesowych Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Wałbrzychu, funkcjonującej pod zarządem organizacji masońskiej ROTARY, o podanie umocowania prawnego do zbudowania i prowadzenia Cmentparku.

Otrzymałem odpowiedź, że w Polsce (o ustroju socjalistycznym) nie można prowadzić działalności gospodarczej w zakresie prowadzenia cmentarza, ponieważ mogą istnieć tylko cmentarze komunalne, parafialne i wojskowe.

                                                                                                                                                                                                                                                                          


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

  10.12.2023 Jaśnie(j) bolszewio !  Kryzys wodny jest nierealny, to marksizm. We współpracy z naszymi partnerami i darczyńcami zlikwidujemy...